Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/12/2019

Προϊστάμενος/η τμήματος τηλεφωνικών πωλήσεων

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Νεοφυής εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των Εταιρικών Υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει Προϊστάμενο/η Τμήματος Προώθησης Τηλεφωνικών Πωλήσεων (Inside Sales Supervisor), με σκοπό τη διαχείριση της ομάδας Εσωτερικών Πωλητών.

Θέση εργασίας 6ωρη απασχόληση καθημερινά Δευτέρα – Παρασκευή και ώρες 09:30 – 15:30.

Αρμοδιότητες:

  • Επίτευξη ομαδικού στόχου πωλήσεων
  • Αύξηση παραγωγικότητας υπαλλήλων
  • Παρακολούθηση επικοινωνιών σε πραγματικό χρόνο και διορθωτικές παρεμβάσεις
  • Ενεργή συνεισφορά στη διαδικασία ολοκλήρωσης πωλήσεων, όπου απαιτείται
  • Δημιουργία καθημερινών αναφορών προς τη Διοίκηση
  • Εβδομαδιαία meeting μικρής διάρκειας με κάθε μέλος της ομάδας ξεχωριστά
  • Συνεχής εκπαίδευση της ομάδας τόσο σε θέματα προϊόντων όσο και σε θέματα στρατηγικής πωλήσεων
  • Εμψύχωση ομάδας πωλήσεων με κίνητρα και μεθόδους μικρο-διαχείρισης
  • Ενεργή συμμετοχή στη διαδικασία προσλήψεων νέων θέσεων εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η Προϊστάμενος/η θα πρέπει:

  • Να είναι 100% προσανατολισμένος στο τελικό αποτέλεσμα και να παίρνει πρωτοβουλίες με στόχο την επίτευξη του
  • Να μπορεί να εκπαιδευτεί σε σύνθετα προϊόντα που συνδυάζουν διαφορετικές λύσεις, προκειμένου να τα μεταδίδει στην ομάδα βάσει των ιδιαίτερων αναγκών κάθε πελάτη
  • Να έχει ταλέντο στη μικροδιαχείριση περιστατικών, δίνοντας έμφαση στις λεπτομέρειες (είτε αφορούν πελάτες, είτε αφορούν την ομάδα πωλητών)
  • Να έχει την ικανότητα να κλείνει άμεσα εκκρεμότητες και να ξεπερνά εμπόδια που παρεμβάλλονται στη διαδικασία ολοκλήρωσης πωλήσεων της ομάδας του
  • Να είναι τυπικός και οργανωτικός
  • Να εμπνέει και να έχει ηγετικό προφίλ
  • Να είναι ευγενικός και με ευφράδεια λόγου

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσίας ως Προϊστάμενος/η Πωλήσεων, με ομάδες άνω των 15 ατόμων
  • Προηγούμενη εμπειρία στον τομέα Ενέργειας, Τηλεπικοινωνίας, Ασφαλειών, Εξυπηρέτησης Πελατών
  • Απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Γνώση MS Office

Θα συνεκτιμηθούν:

  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση με επιτυχημένη πορεία και γνώση αγοράς στον τομέα Ενέργειας, Τηλεπικοινωνίας, Ασφαλειών
  • Προχωρημένο επίπεδο γνώσεων MS Office, ειδικά MS Excel
  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας επιπέδου Lower και άνω
  • Πιστοποίηση ή περαιτέρω εκπαίδευση σε τομέα σχετικά με τη Διοίκηση Πωλήσεων ή στον τομέα των Οικονομικών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Υψηλό σταθερό μηνιαίο μισθό αναλόγως προσόντων
  • Υψηλά μηνιαία bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας
  • Εύκολη πρόσβαση