Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Απο εξαγωγική εταιρεία ενδυμάτων  στη δυτική Θεσσαλονίκη ζητείται πτυχιούχος λογιστής,

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:
  • Συμμετοχή στις γενικές εργασίες λογιστηρίου
  • Συμφωνία εμπορικού και λογισμικού προγράμματος
  • Συμμετοχη σε Εργατικά Θεματα/Μισθοδοσιες
  • Υπεύθυνος για την παρακολούθηση φορολογικών και εργατικών υποχρεώσεων.
  • Διαχείριση ηλεκτρονικών υπηρεσιών ΑΑΔΕ - ΜΥDATA - ΕΦΚΑ - ΓΕΜΗ
  • Σύνταξη ισολογισμού & οικονομικών καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • δικαίωμα υπογραφής ισολογισμού
  • δεκαετή τουλάχιστον προϋπηρεσία σε τήρηση βιβλίων γ' κατηγορίας
  • γνώση των προγραμμάτων λογιστικής και μισθοδοσίας της SOFTONE θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση φορολογικής νομοθεσίας και διάθεση για διαρκή ενημέρωση
  • Ικανότητα επικοινωνίας, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.