Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/01/2023

Εμπορικός Διευθυντής – Διευθυντής Πωλήσεων

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το biscotto thessaloniki, η μεγαλύτερη ολοκληρωμένη πλατφόρμα προτάσεων και επιλογών αποκλειστικά για έξοδο, ψυχαγωγία, διασκέδαση, shopping και γενικότερα δράσεις με επίκεντρο τη Θεσσαλονίκη και αναφορά σε ολόκληρη τη Β. Ελλάδα, περιλαμβάνει το εφημεριδοπεριοδικό biscotto magazine, το portal-guide biscotto.gr, το loyalty club της biscotto members card, το agency biscotto brand lab και τον πολυχώρο biscotto community, συμπληρώνοντας 18 χρόνια παρουσίας αναζητά Εμπορικό Διευθυντή – Διευθυντή Πωλήσεων

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη και εφαρμογή εμπορικών στρατηγικών
  • Διεξαγωγή έρευνας και ανάλυσης αγοράς
  • Ενέργειες για απόκτηση νέων πελατών και διαχείριση σχέσεων πελατών (νέων και υφιστάμενων)
  • Συνεργασία και συντονισμός μάρκετινγκ, πωλήσεις, εξυπηρέτηση πελατών, κ.λπ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως εμπορικός διευθυντής ή άλλο σχετικό ρόλο
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στις πωλήσεις ή/και μάρκετινγκ και τη διαχείριση σχέσεων με βασικούς πελάτες
  • Εμπορική και στρατηγική νοοτροπία
  • Ηγετικές και οργανωτικές δεξιότητες, δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου Β’ κατηγορίας

Παροχές

  • Πλήρη απασχόληση, σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφαλιστική κάλυψη
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον