Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2017

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ (ΚΩΔ. ΜΑΕ)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στην παροχή αυτοματοποιημένων λύσεων τηλεφωνικών υπηρεσιών με έδρα στα Χανιά, ζητά να προσλάβει Μηχανικό Ανάπτυξης Εφαρμογών.

Αρμοδιότητες

- Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Εφαρμογών μοντέλου Πελάτη – Εξυπηρετητή

- Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Εφαρμογών φωνής με χρήση VoiceXML

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

- Δίπλωμα Μηχανικού Υπολογιστών ή Πτυχίο Επιστήμης Υπολογιστών ή Πληροφορικής ή ισοδύναμο.

- Εμπειρία σε αντικειμενοστρεφή προγραμματισμό (C++/Java/C#)

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και στην ανάπτυξη εφαρμογών WWW (HTML, DHTML, ASP.Net, JSP, JavaScript, VBScript, Angular JS, Java)

- Γνώση XML τεχνολογιών (DOM, SAX, SOAP).

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και την ανάπτυξη αλληλεπιδραστικών εφαρμογών με την χρήση IDE (Visual Studio, Borland JBuilder, Eclipse)

Επιθυμητά προσόντα

- Εμπειρία στον σχεδιασμό και στην ανάπτυξη σχεσιακών βάσεων δεδομένων (RDBMS), κατά προτίμηση MSSQL ή ORACLE.

Παροχές

- Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης