Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2024

Στέλεχος λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρείας POLIHOME αναζητά να εντάξει στο δυναμικό της ένα έμπειρο και φιλόδοξο επαγγελματία ως Στέλεχος Λογιστηρίου, στα νέα γραφεία της εταιρείας στην ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου.

Οι βασικές αρμοδιότητες του Στελέχους Λογιστηρίου συνοψίζονται στις εξής:

  • Καταχώρηση παραστατικών - λογιστικών εγγραφών- Φακέλων εισαγωγής και αρχειοθέτηση τους
  • Παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών, πραγματοποίηση και καταχώρηση εμβασμάτων εσωτερικού και εξωτερικού
  • Συμφωνίες καρτελών πελατών , προμηθευτών
  • Γνώσεις μισθοδοσίας και εργατικής νομοθεσίας
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμό μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση και διαχείριση επιδοτούμενων προγραμμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση μηχανογραφικών λογιστικών εφαρμογών, κατά προτεραιότητα αυτό της Softone
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων ΜS office (word, excel,outlook)
  • Γνώση Γενικής Λογιστικής και Ηλεκτρονικών βιβλίων («MY DATΑ»)
  • Επαγγελματική εμπειρία κατ’ ελάχιστο τέσσερα (4) με πέντε (5) έτη σε ανάλογη θέση
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην τήρηση Βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Ευχάριστη και θετική διάθεση με οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Πτυχίο πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, Λογιστική ή Οικονομικής κατεύθυνσης

Παροχές

  • Πενθήμερη εργασία
  • Άμεση πρόσληψη, προοπτικές μισθολογικής εξέλιξης