Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Ηλεκτρολόγος Τεχνικός Πεδίου Φωτοβολταϊκών Σταθμών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία SELLER ΕΛΛΑΣ ΑΒΕΕ, ιδρύθηκε το 1962 και δραστηριοποιείται έως σήμερα στον τομέα κατασκευή ηλεκτρικών πινάκων χαμηλής & μέσης τάσης και υπαίθριων υποσταθμών (Οικίσκων).

Η εταιρεία SELLER ΕΛΛΑΣ ΑΒΕΕ, αναζητά να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟΥ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ.

Αρμοδιότητες:

  • Επίσκεψη στους εγκατεστημένους υποσταθμούς και ενέργειες ηλεκτρικής σύνδεσης τους, με το δίκτυο μέσης τάσης (προληπτικός έλεγχος ηλεκτρικών κυκλωμάτων, χειρισμοί διακοπτών μέσης τάσης, παραμετροποίηση ηλεκτρονόμων, κτλ).
  • Επίλυση τεχνικών ζητημάτων, που ενδέχεται να παρουσιαστούν στους υποσταθμούς, προ των ηλεκτρίσεων ή μετέπειτα.
  • Σύνταξη πρωτόκολλου ενεργειών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστοι τρόποι συμπεριφοράς και άριστες δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 1 έτους.
  • Απόφοιτος ηλεκτρολόγος ΑΕΙ,ΤΕΙ,ΙΕΚ, ή άλλων πιστοποιημένων κέντρων εκμάθησης.
  • Δυνατότητα ταξιδιών σε όλη την Ελλάδα.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Θα εκτιμηθεί η καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως η δυνατότητα άμεσης πρόσληψης.

Παροχές

  • Εργασία δίπλα σε πολύ έμπειρους μηχανικούς και δυνατότητα απόκτησης ραγδαίας τεχνικής εμπειρίας.
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών.
Αν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της εταιρεία μας SELLER ΕΛΛΑΣ ΑΒΕΕ , μίας σύγχρονης μονάδας κατασκευής πιστοποιημένων ηλεκτρικών πινάκων και υποσταθμών και να εργαστείτε σε ένα δυναμικό περιβάλλον με άρτιο και έμπειρο προσωπικό, μπορείτε να μας στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην παρούσα θέση εργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.