Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
4/4/2024

Καμαριέρες

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Γίνετε μέλος της ομάδας. Η ομάδα που τα καταφέρνει. Είμαστε ο όμιλός Nimbus και ζητάμε Kαμαριέρες για την Νέα Σεζόν 2024  για να καλωσορίσουμε στην ομάδα μας.

Με οδηγό τον σκοπό και τις αξίες μας, μαζί, ζούμε τις αξίες μας στην επιδίωξη του σκοπού μας: να αναδείξουμε μια αίσθηση ηρεμίας και οικειότητας παρέχοντας παράλληλα υπηρεσίες υψηλής ποιότητας που θα ξεπεράσουν τις προσδοκίες των επισκεπτών μετατρέποντας τη διαμονή τους σε κάθε προορισμό σε εμπειρία ζωής. Η αγάπη για τη φιλοξενία και η δημιουργία μοναδικών εξατομικευμένων εμπειριών που χαρακτηρίζονται από ζεστή φιλοξενία και αυθεντικότητα με έμφαση σε κάθε λεπτομέρεια - αυτό είναι το όραμα των Ξενοδοχείων Nimbus Group .

Η θέση αναφέρεται απευθείας στην Θέση Housekeeping Manager της εταιρείας.

Γενική Περιγραφή Θέσης
  • Προετοιμασία εξοπλισμού και υλικών καθαριότητας
  • Καθαριότητα δωματίων και κοινόχρηστων χώρων
  • Διανομή επιπλέον ειδών στα δωμάτια (λινά, μαξιλάρια, είδη μπάνιου, κ.α.)
  • Αναφορά βλαβών και φθορών
  • Γνώση και σεβασμός στους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας, καθώς και σε πρότυπα παροχής υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια, παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας, ηθικός και επικοινωνιακός
  • Με επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά και προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση του πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία ως καμαριέρα ή ως καθαρίστρια, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Καλή γνώση Ελληνικών – Αγγλικών (προφορικά)
  • Καλή φυσική κατάσταση, διακριτική συμπεριφορά και εχεμύθεια
  • Απολυτήριο λυκείου επιθυμητό
  • Διετής τουλάχιστον επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση, κατά προτίμηση σε μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες 4 ή 5 αστέρων

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πολύ ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Συμβόλαιο Εργασίας
  • Έναρξη εργασίας Ιούνιος 2024
  • Λήξη εργασίας Αύγουστος 2024
  • Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διαμονή με συγκατοίκηση, Πλήρης Διατροφή
  • Μεταφορά από και προς το Ξενοδοχείο
Συμπεριληπτικότητα και Διαφορετικότητα

Η Nimbus Hotels είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Δεσμευόμαστε να προωθήσουμε έναν χώρο εργασίας χωρίς αποκλεισμούς και ποικιλομορφία, όπου εκτιμούμε και σεβόμαστε κάθε συνάδελφο για το ποιος είναι και παρέχουμε ίσες ευκαιρίες, ώστε όλοι να μπορούν να εκπληρώσουν τις δυνατότητές τους.

Εάν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της ομάδας του Nimbus Hotels , στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με απόλυτη εχεμύθεια. Θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ταιριάζουν με το περιγραφόμενο προφίλ.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.