Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
1/5/2024

Βοηθός Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΛΙΜΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Εταιρεία με έδρα τον Άλιμο ζητά Βοηθό Λογιστή - Λογίστρια

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση παραστατικών (τιμολόγια - έξοδα)
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγράφων
  • Μισθοδοσία ΕΡΓΑΝΗ
  • Έκδοση και έλεγχος τιμολογίων
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές για συμφωνία υπολοίπων και προγραμματισμό των εισπράξεων
  • Γενικές εργασίες Λογιστηρίου
  • Συμφωνίες MY DATA
  • Συμφωνίες τραπεζών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Λογιστικής
  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε χώρο οργανωμένου λογιστηρίου
  • Γνώση προγράμματος SINGULAR LOGIC ENTERPRISE
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS OFFICE)
  • Προσαρμοστικότητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα και επιμονή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.