Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Υπάλληλος σε εταιρεία ενοικίασης μικρών θαλάσσιων σκαφών αναψυχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΓΙΑ ΕΥΦΗΜΙΑ | ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η επιχείρησή μας δραστηριοποιείται στην Κεφαλονιά στον χώρο του τουρισμού από το 1998 και προσφέρει υπηρεσίες ημερήσιας ενοικίασης μικρών θαλάσσιων σκαφών αναψυχής σε τουρίστες, χωρίς απαίτηση κατοχής άδειας οδήγησης, από τον Μάιο έως τον Οκτώβριο.

Αρμοδιότητες:

  • Διάφορες χειρωνακτικές εργασίες κατά την έναρξη και λήξη της τουριστικής σεζόν, όπως προετοιμασία σκαφών, πλύσιμο, εφοδιασμός σκαφών με τον απαραίτητο εξοπλισμό, προετοιμασία πόστου, καταγραφή και φύλαξη εξοπλισμού, διανομή διαφημιστικών φυλλαδίων
  • Παροχή πληροφοριών και μαθήματος χειρισμού της βάρκας στον πελάτη
  • Υποδοχή της βάρκας το απόγευμα, έλεγχος καυσίμου και ζημιών
  • Καθαριότητα σκαφών και πόστου
  • Αναπλήρωση καυσίμων
  • Διανομή διαφημιστικών φυλλαδίων σε τουριστικές επιχειρήσεις
  • Κρατήσεις (τηλεφωνικά-δια ζώσης)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Υπευθυνότητα, εργατικότητα, συνέπεια, διάθεση εκμάθησης νέων δεξιοτήτων, ομαδικό πνεύμα, ευγένεια, καθαριότητα
  • Καλή φυσική κατάσταση και αντοχή εργασίας σε εξωτερικό περιβάλλον
  • Καλή γνώση αγγλικών
Θα εκτιμηθούν:
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας, μεταξύ ιταλικών, ολλανδικών, ρωσικών, ρουμανικών, γερμανικών
  • Γνώση χειρισμού ταχύπλοου

Παροχές

  • Μισθός 1400€ +bonus πωλήσεων
  • Ένσημα
  • Προοπτική μόνιμης εποχικής (Μάιο-Οκτώβριο) εργασίας
  • Διαμονή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.