Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H EVIK είναι ελληνική επιχείρηση, που ιδρύθηκε το 1967, με αντικείμενο την παραγωγή ηλεκτρολογικού υλικού και εξειδίκευση στον εξοπλισμό έλξης καλωδίων. Προσφέρει προϊόντα και υπηρεσίες υψηλών προδιαγραφών και διαθέτει στρατηγικές συνεργασίες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Στα πλαίσια της συνεχούς εξέλιξης και ανάπτυξης της, η εταιρεία αναζητά άτομο να ενισχύσει την ομάδα του δυναμικού της στην θέση του Βοηθού Λογιστή.

Περιγραφή θέσης:

Το συγκεκριμένο άτομο θα αναλάβει την διαχείριση εργασιών λογιστικής καταγραφής, εκδόσεις παραστατικών, αρχειοθετήσεις, χρήση του ERP προγράμματος της εταιρείας και θα είναι σε άμεση επαφή και συνεχή συνεργασία με τον λογιστή της εταιρείας, συμβάλλοντας στην εύρυθμη λειτουργία και οργάνωση του λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Έκδοση παραστατικών
  • Λογιστικές εγγραφές/ καταχωρήσεις
  • Συμφωνίες με πελάτες/προμηθευτές
  • Αρχειοθέτηση
  • Διεκπεραίωση φακέλων εξαγωγών
  • Οργάνωση πληρωμών, παρακολούθηση των ημερήσιων δαπανών και
  • τραπεζικών κινήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξοικείωση με λογιστικό λογισμικό και εργασίες λογιστικής καταγραφής. Γνώση προγραμμάτων ERP
  • Γνώση των οικονομικών καταστάσεων και των βασικών αρχών λογιστικής
  • Πτυχίο Λογιστικής ή/και Διοίκησης επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση υπολογιστή, προγραμμάτων της: Microsoft, cloud καθώς και εξοικείωση κι ευκολία στην εκμάθηση κι εκπαίδευση νέων τεχνολογιών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες

  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ακρίβεια
  • Δυνατότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Οργάνωση εργασιών και χώρου
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.