Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/1/2023

Σύμβουλος Πωλήσεων

Υγεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Ariston Dental αναζητά συνεργάτη για την θέση του Συμβούλου Πωλήσεων στην Βόρειο Ελλάδα με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Ο ιδανικός υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη σχέσεων και διαχείριση των πελατών της εταιρείας. Ως σύμβουλος πωλήσεων θα πρέπει να είναι σε θέση να υλοποιεί την εμπορική στρατηγική της εταιρείας καθώς και να αναπτύσσει τακτικές που
δημιουργούν ευκαιρίες για αύξηση πωλήσεων.

Αρμοδιότητες

  • Καθημερινές επισκέψεις σε οδοντιατρεία
  • Διαχείριση και ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου
  • Ανάπτυξη νέων πελατών
  • Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων (ποιοτικούς & ποσοτικούς)
  • Παρακολούθηση και διαχείριση των αποθεμάτων των πελατών
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει:

  • Επικοινωνιακό, δυναμικό και ευχάριστο χαρακτήρα
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ικανότητα δημιουργίας μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην επαρχία (προαιρετικά)
  • Γνώση αγγλικών
  • Γνώση των εργαλείων του MS Office, και λογισμικών CRM

Προηγούμενη εμπειρία στη οδοντιατρική αγορά δεν είναι απαραίτητη αλλά θα ληφθεί ως επιπλέον προσόν.

Παροχές

Η Ariston Dental προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών. Επιπλέον παρέχεται συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.