Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/09/2020

Υπάλληλος Γραφείου (τμήμα εξαγωγών)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπάλληλος Γραφείου για το τμήμα εξαγωγών σε μεταφορική εταιρεία στη Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Προεργασία, οργάνωση και ταξινόμηση των αποστολών με σκοπό τη διευκόλυνση σύνταξης του πλάνου φορτώσεων από τους καθ' ύλην αρμόδιους.
  • Διαχείριση του πληροφοριακού συστήματος της εταιρείας (ERP FREIGHT & LOGISTICS) και καταχώρηση μεγάλου όγκου πληροφοριών.
  • Έκδοση σχετικών παραστατικών πριν και μετά την τέλεση του μεταφορικού έργου (παραστατικά για τα τελωνεία, CMR, τιμολόγια, αναγγελίες των εμπορευμάτων προς τους ανταποκριτές μέσω συστήματος EDI, τηλεφωνικά ραντεβού για την παράδοση των εμπορευμάτων, φορτωτικές)
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Αρχειοθέτηση και οργάνωση γραφείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε Διεθνείς Μεταφορές
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • παραγωγικότητα
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών ή γερμανικών
  • Γνώση Microsoft Office
  • Επιθυμητή γνώση ERP προγραμμάτων
  • Δίπλωμα Ι.Χ.,
  • Κάτοχος μεταφορικού οχήματος
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Οργάνωση, συνέπεια, υπευθυνότητα, προσοχή

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση