Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/09/2020

Graphic Designer με γνώσεις φωτογράφησης προϊόντων

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Γραφίστας με γνώσεις φωτογράφισης προϊόντων από εισαγωγική εταιρεία στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο της εισαγωγής ειδών οικιακής χρήσης.

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός έντυπων και ηλεκτρονικών μέσων της εταιρίας
  • Σχεδιασμός φυλλαδίων προσφορών, καταλόγων προϊόντων σε Ελληνικά & Αγγλικα, Νewsletters, Social Media.
  • Ανάπτυξη του πολυμεσικού υλικού της B2B ιστοσελίδας της εταιρίας.
  • Διαχείριση B2B ιστοσελίδας
  • Επικοινωνία με προμηθευτές του εξωτερικου για τον σχεδιασμό συσκευασιών προϊόντων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της Adobe Creative Suite (photoshop,illustrator,inDesign,lightroom)
  • Τυπογραφικές γνώσεις και γνώσεις print production
  • Branding, packaging design & print design από την ιδέα έως την παραγωγή
    (brainstorming, έρευνα, concept, προσχέδια, mockups, prepress, συντονισμός με τυπογραφεία)
  • Digital Marketing design - Social Media
  • Καλή γνώση αγγλικών και Η/Υ (MS Office)
  • Πολύ καλές γνώσεις φωτογράφισης προϊόντων
  • Θα εκτιμηθούν οι γνώσεις web για την διαχείριση της B2B ιστοσελίδας μας
  • Κάτοικος δυτικής Θεσσαλονικης για εύκολη πρόσβαση στο χωρο εργασίας
  • Διάθεση και πνεύμα συνεργασίας
  • Όραμα και ιδέες

Παροχές

  • Σταθερή εργασία
  • Επαγγελματικός εξοπλισμός (mini photo studio)
  • Άριστο, φιλικό κι ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης