Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
20/04/2024

ΑΝΑΛΥΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ - ΣΕΡΡΕΣ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 42 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας αναζητούμε Αναλυτή/τρια Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Πραγματοποιεί δειγματοληψίες Α΄υλών, ενδιάμεσων και τελικών προϊόντων σε συνεργασία με τα συναφή τμήματα της παραγωγής
  • Ελέγχει τα δείγματα (φ/χημικοί, μικροβιολογικοί, οργανοληπτικοί, σήμανσης κτλ.)
  • Καταγράφει τα αποτελέσματα και κάνει τη σύγκρισή τους με τις υπάρχουσες προδιαγραφές
  • Ελέγχει τη ευταξία και καθαριότητα των χώρων/εξοπλισμού παραγωγής
  • Ελέγχει τη τήρηση των κανόνων υγιεινής, ενδυμασίας και καθαριότητας του προσωπικού παραγωγής
  • Ελέγχει την εφαρμογή κατά την παραγωγή των προβλεπόμενων διαδικασιών και των GMPs
  • Πραγματοποιεί αναλύσεις γενικού πεδίου όπως χλωρίωσης νερού, σκληρότητας νερού, συγκέντρωσης δ/των CIP κτλ.
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα μέλη του ποιοτικού ελέγχου για τον αποτελεσματικότερο καταμερισμό και συντονισμό των εργασιών
  • Εισηγείται προς τον προϊστάμενο για τυχόν μεταβολές ή προσθήκες σε έγγραφα, μεθόδους, οδηγίες κλπ. που προωθούν την αποτελεσματικότητα της εργασίας και τη διασφάλιση ή/και βελτίωση της ποιότητας των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Βιολόγου, Γεωπόνου Τεχνολόγου Τροφίμων (ΑΕΙ), Χημικού, Χημικού Μηχανικού ή συναφών σχολών με κατεύθυνση στα τρόφιμα
  • Επιθυμητή εμπειρία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση στον τομέα τροφίμων
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού MS Office
  • Επιθυμητή εμπειρία στην εφαρμογή συστημάτων και προτύπων Ποιότητας και ασφάλειας
  • Αναλυτική σκέψη, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων καθώς και δυνατότητα εργασίας σε ομάδα
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.