Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/09/2021

Manager Τμήματος Διαγωνισμών

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εχετε εμπειρία στη διαχείριση Εργων και Διαγωνισμών και στη Διοίκηση Ομάδας? Χαρακτηρίζεστε από οργανωτικότητα, μεθοδικότητα και ταυτόχρονα εξωστρέφεια ενώ διατηρείτε άριστες σχέσεις με όλα τα εμπλεκόμενα μέρη? Θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε μια εταιρία Leader στον κλάδο της, με άριστες εργασιακές σχέσεις όπου θα μπορείτε να εξελιχθείτε εσείς και η ομάδας σας και να κάνετε τη διαφορά? Εάν απαντήσατε θετικά στα παραπάνω τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση “Manager Τμήματος Διαγωνισμών”!

Αρμοδιότητες:

  • Διοίκηση, ανάπτυξη και αξιολόγηση των μελών της ομάδας Διαγωνισμών
  • Παρακολούθηση των προκηρύξεων και των διαγωνισμών
  • Κατάθεση προτάσεων για στρατηγικές αναζήτησης έργων (έρευνα ΚΗΜΔΗΣ , ΔΙΑΥΓΕΙΑ, φορείς κλπ)
  • Ευθύνη και εποπτεία της καλής υλοποίησης των έργων βάσει συμβάσεων (όροι , παρατάσεις κλπ )
  • Επίβλεψη και υποστήριξη σε όλες τις φάσεις προετοιμασίας και υποβολής προσφορών
  • Παρακολούθηση σε συνεργασία με την Οικονομική Διεύθυνση της χρηματοοικονομικής εικόνας των έργων
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με τους συνεργαζόμενους φορείς

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & Γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών Επιστημών, Νομικής, Μηχανικής ή παρεμφερές, απαραίτητο
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 5 ετών τουλάχιστον
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση του ηλεκτρονικού συστήματος Διαγωνισμών και της σχετικής Νομοθεσίας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Εχεμύθεια, ισχυρό στοιχείο δέσμευσης και εταιρική κουλτούρα
  • Κριτική και αναλυτική σκέψη
  • Ευστροφεία και οξυδέρκεια
  • Επιμέλεια και άριστος γραπτός λόγος
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα της εταιρίας
  • Άριστο συνεργατικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη