Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/10/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε κατασκευαστική εταιρεία στην περιοχή της Κηφισιάς.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:

  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων, αγορών, δαπανών, εισπράξεις και πληρωμών σε διπλογραφικά βιβλία
  • Έλεγχος και καταχώρηση κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών, καρτών, κ.λπ.
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών και προμηθευτών
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και υποβολή των οικονομικών καταστάσεων
  • Υπολογισμός μισθοδοσίας και υποβολή Α.Π.Δ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον τρία (3) έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση των εφαρμογών MS Office (excel, word, outlook)
  • Επιθυμητή η γνώση λογιστικών προγραμμάτων και εμπορικών εφαρμογών της Epsilon Net
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, με έμφαση στην λεπτομέρεια και διάθεση για εργασία