Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2023

Υπεύθυνος Παράδοσης Αυτοκινήτων (Car Delivery)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο της αυτοκινητοβιομηχανίας:

Περιοχή: Αγία Παρασκευή

Σκοπός θέσης: Ο νέος συνεργάτης θα υποστηρίζει το τμήμα πωλήσεων για την έγκαιρη προετοιμασία και ποιοτική παράδοση των νέων και μεταχειρισμένων αυτοκινήτων εξασφαλίζοντας την απόλυτη ικανοποίηση πελάτη.

Βασικές αρμοδιότητες:
• Εξασφαλίζει για την έγκαιρη προετοιμασία των αυτοκινήτων σε συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήμα
• Αναλαμβάνει την παράδοση νέων και μεταχειρισμένων αυτοκινήτων προς τους τελικούς πελάτες με βάση το πρόγραμμα παραδόσεων
• Είναι υπεύθυνος για την τήρηση διαδικασιών παράδοσης αυτοκινήτων (π.χ. σύνδεση πολυμέσων, επεξήγηση λειτουργιών)
• Φροντίζει τη σωστή διαχείριση των εγγράφων που αφορούν τα προς παράδοση αυτοκίνητα σε συνεργασία με το τμήμα Logistics
• Τηρεί τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας και τον κώδικα δεοντολογίας του ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος Λυκείου/ΙΕΚ
• Εμπειρία 1-2 χρόνια ως οδηγός παράδοσης ή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
• Kαλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Ευχέρεια στη χρήση ψηφιακών μέσων
• Δίπλωμα οδήγησης
• Κάτοικος ευρύτερης περιοχής

Δεξιότητες:
• Οργανωτικές δεξιότητες
• Ομαδικότητα
• Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
• Πελατοκεντρική αντίληψη και προσέγγιση

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πενθήμερη απασχόληση Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00-18:30
• Μόνιμη συνεργασία
• Εκπαίδευση
• Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 8210555