Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/12/2019

Στέλεχος πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εξαγωγική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Στέλεχος Πωλήσεων.

Περιγραφή θέσης:

  • Ανάπτυξη και διατήρηση ισχυρών και μακροχρόνιων συνεργασιών με τους πελάτες
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες και διασφάλιση της πλήρους ικανοποίησής τους
  • Ανάπτυξη δικτύου πελατών σε νέες αγορές του εξωτερικού
  • Εφαρμογή στρατηγικών διείσδυσης για νέες συνεργασίες πελατών
  • Ενεργή συμμετοχή σε εκθέσεις σε όλο τον κόσμο
  • Έλεγχος ανταγωνισμού και παρουσίαση νέων τάσεων και ιδεών από την αγορά
  • Δυνατότητα συχνών μετακινήσεων στο εξωτερικό / εσωτερικό

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα άμεσης αναγνώρισης και επίλυσης προβλημάτων
  • Καλή γνώση μηχανογραφικών συστημάτων και ΜS Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα αντίληψης των «αναγκών» του πελάτη – πελατοκεντρική αντίληψη
Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου, ευελιξία ωραρίου
  • Αποτελεσματικότητα

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές βάσει επίτευξης στόχων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης