Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/2/2021

Marketing Μanager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη AΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή θέσης εργασίας

• Ανάπτυξη marketing plans προς επίτευξη συγκεκριμένων στόχων και με εφαρμογή σε διαφορετικά κανάλια και τομείς ανάλογα με τις ανάγκες
• Εκτέλεση προγραμμάτων marketing από την αρχή ως την ολοκλήρωση συντονίζοντας κάθε εμπλεκόμενο τμήμα (εντός και εκτός εταιρείας)
• Συνεργασία με τη δημιουργική ομάδα για την ανάπτυξη διαφημιστικού, προωθητικού και επικοινωνιακού υλικού
• Σχεδιασμός, ανάπτυξη και υλοποίηση εκδηλώσεων για την προώθηση της μάρκας και των προϊόντων
• Εκπόνηση κι έλεγχος προϋπολογισμών και κατανομή πόρων μεταξύ διαφόρων έργων
• Συντονισμός της ομάδας marketing

Απαραίτητα Προσόντα

• Τουλάχιστον 5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη διευθυντική θέση στον τομέα του Marketing με αποτελέσματα σε εταιρείες τροφίμων, εστίασης και φυσικών καταστημάτων (λιανεμπόριο)
• Εμπειρία στην ανάπτυξη marketing plans & campaigns
• Εμπειρία στη διαχείριση κρίσεων και κινδύνων και ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
• Άριστες ηγετικές, διοικητικές, διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
• Άριστες δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις
• Συνεχής ενημέρωση για τις τρέχουσες και τις διαδικτυακές τεχνικές μάρκετινγκ
• Πανεπιστημιακό τίτλο στον τομέα Marketing, Επικοινωνίας ή άλλο συναφή κλάδο

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Οικειοθελή οικονομική παροχή (bonus)
  • Εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης