Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙ.ΠΕ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται  Βοηθός Λογιστή από εταιρεία χημικών με έδρα στα Διαβατά.

Αρμοδιότητες:

Ο/Η εργαζόμενος που θα κληθεί να στελεχώσει την εν λόγω θέση εργασίας θα έχει να διεκπεραιώσει τις εξής εργασίες σε καθημερινό επίπεδο:

  • Καταχώρηση και εκτύπωση Δελτίων Αποστολής - Παραγγελιών
  • Διαχείριση Ηλεκτρονικής Αλληλογραφίας
  • Οργάνωση και Αρχειοθέτηση αρχείων-Εγγράφων
  • Επικοινωνία με Πελάτες - Προμηθευτές για τυχόν Υπόλοιπα
  • Προετοιμασία διάφορων Reports

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κατάρτιση Οικονομικής - Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Άριστος Χειρισμός Ms Office
  • Απαραίτητη η άριστη γνώση Χειρισμού Λογιστικού Προγράμματος (Soft1 κ.α.)
  • Άριστες Οργανωτικές και Επικοινωνιακές Δεξιότητες
  • Ακρίβεια και έμφαση στην λεπτομέρεια

Παροχές

  • Φιλικό Περιβάλλον Εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο Αποδοχών
  • Σύγχρονο και Επαγγελματικό Περιβάλλον Εργασίας
  • Εργασία από το σπίτι

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.