Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/05/2020

Φαρμακοποιός

Υγεία

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Διαθέτεις εμπειρία ως Φαρμακοποιός και έχεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος; Δίνεις σημασία στη λεπτομέρεια και διαθέτεις πελατοκεντρική προσέγγιση; Αν οι απαντήσεις σου είναι θετικές στις παραπάνω ερωτήσεις, τότε κάνε την αίτηση σου εδώ και γίνε μέλος μιας δυναμικά αναπτυσσόμενης αλυσίδας φαρμακείων!

Οι αρμοδιότητες της θέσης του/της Φαρμακοποιού περιλαμβάνουν:
  • Συντονισμό των εργασιών του Φαρμακείου
  • Εκτέλεση, Οργάνωση και Έλεγχος Συνταγών Ασφαλιστικών Ταμείων Υγείας
  • Παροχή συμβουλών υγείας με βάση το νομοθετικό πλαίσιο
  • Πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και άλλων παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Παραγγελίες προϊόντων, παρακολούθηση αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι Φαρμακοποιού και Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Φαρμακοποιού
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε φαρμακείο
  • Άριστη γνώση των φαρμάκων και παραφαρμάκων
  • Καλό χειρισμό Η/Υ & excel
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Άνεση στην επικοινωνία, πνεύμα συνεργασίας με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές

Για τη θέση του/της Φαρμακοποιού προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής υποστήριξη από κεντρική ομάδα έμπειρων επαγγελματιών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης