Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/11/2022

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό μιας από τις πλέον ραγδαία αναπτυσσόμενες βιομηχανικές εταιρείες με έντονη εξαγωγική δραστηριότητα, συνεργάτη των μεγαλύτερων εταιρειών ηλεκτρολογικού υλικού, αναζητείται το παρακάτω στέλεχος το οποίο θα καλύψει την Περιφέρεια Αττικής:

Μηχανικός Πωλήσεων – (Ref. 6252/SEN/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Προώθηση των προϊόντων της εταιρείας σε υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες
  • Εξυπηρέτηση και διαχείριση  των αιτημάτων τους
  • Δημιουργία αναφορών πωλήσεων και καταχώρηση τους σε πρόγραμμα CRΜ
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων, ιδανικά στον κλάδο της ενέργειας
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Επιθυμητή γνώση προγράμματος CRM
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και με απαιτητικά χρονοδιαγράμματα
  • Προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός, bonus) και παροχών (εταιρικό αυτοκίνητο, πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, εταιρικό κινητό, laptop)
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα σε ένα εξελισσόμενο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.