Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Group Reservations Executive

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS HR για λογαριασμό πελάτη της, ξενοδοχειακή μονάδα στη Βουλιαγμένη Αττικής, αναζητά άτομο για τη θέση:

GROUP RESERVATIONS EXECUTIVE

Περιγραφή Θέσης

  • Ασχολείται με τις κρατήσεις δωματίων των groups
  • Χρησιμεύει ως το κύριο σημείο επαφής μεταξύ των διοργανωτών της ομάδας και του ξενοδοχείου
  • Συνεργάζεται στενά με τους πελάτες για να οργανώσει τη διαμονή των ομαδικών κρατήσεων
  • Συνεργάζεται με διάφορα τμήματα του ξενοδοχείου για τη διαχείριση των λιστών των δωματίων, ειδικών αιτημάτων και οποιωνδήποτε άλλων λεπτομερειών
  • Διατηρεί ακριβή αρχεία όλων των ομαδικών κρατήσεων, πληρωμών και αλληλογραφίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο κατά προτίμηση Φιλοξενίας/Τουρισμού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε κρατήσεις για γκρουπ ή 5 έτη σε κρατήσεις δωματίων
  • Άριστη γνώση PMS, κατά προτίμηση Opera ή Fidelio
  • Επίπεδο Lower στα αγγλικά
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Δυνατότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Διατροφή
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Στολή
  • Ευχάριστο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.