Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Βοηθός Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εμπορική Εταιρεία με έδρα στη Ν. Ιωνία Αττικής ζητά Βοηθό Λογιστηρίου για το εμπορικό τμήμα.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Κύκλωμα εμπορικής διαχείρισης (τιμολόγηση, πελάτες, έκδοση πιστωτικών, παρακολούθηση εισπράξεων, αγορές, αποθήκη, προμηθευτές, καταχώρηση εξόδων)
  • Γραμματειακή υποστήριξη τμήματος πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Βασικές λογιστικές γνώσεις
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ERP προγράμματος μηχανογράφησης (π.χ.Entersoft)
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel) & Outlook
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα στη διαχείριση του χρόνου και την ιεράρχηση προτεραιοτήτων
  • Επαγγελματικός τρόπος, ομαδικός προσανατολισμός με ικανότητα πολλαπλών εργασιών και εργασίας σε ένα περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς και προθεσμίες.
  • Τήρηση διαδικασιών
  • Συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Προσεγμένη και επαγγελματική εμφάνιση

Παροχές

  • Πενθήμερο συνεχές ωράριο
  • Ανταγωνιστικό μισθολογικό πακέτο
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.