Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Ζαχαροπλάστες

Εστίαση

Πόλη ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το πολυτελές εστιατόριο Privilege Beach House στην παραλία του Astir Beach, αναζητά Ζαχαροπλάστη που θα αναλάβει την παραγωγή γλυκών και επιδορπίων υψηλής ποιότητας.

Αρμοδιότητες

•Δημιουργία μενού επιδορπίων
•Διαχείριση αποθήκης και πρώτων υλών (Εντοπισμός ελλείψεων και αναπλήρωση των υλικών)
•Έλεγχος ποιότητας υλικών
•Παρασκευή επιδορπίων και γλυκισμάτων
•Συνεργασία με τα μέλη της ομάδας για τις επιμέρους παρασκευές
•Τελική αξιολόγηση του πιάτου προτού σερβιριστεί

Απαραίτητα Προσόντα

•Απόφοιτος Σχολής Ζαχαροπλαστικής
•Γνώση υλικών και τεχνικών για την παραγωγή ειδών ζαχαροπλαστικής
•Ενημέρωση στις σύγχρονες τάσεις της ζαχαροπλαστικής
•Γνώση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
•Ικανότητα συνεργασίας
•Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
•Οργανωτικές δεξιότητες
•Προσοχή στην λεπτομέρεια
•Ευγένεια και ευχάριστη προσωπικότητα
•Επαγγελματισμός

Παροχές

•Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη

•Ικανοποιητικός μισθός

•Συνεχής εκπαίδευση & συνεργασία από καταξιωμένους επαγγελματίες στο χώρο της γαστρονομίας.