Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2024

Project Manager - Engineering

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Έχετε εμπειρία στο Project Management τεχνικών έργων, έχετε πτυχίο πολυτεχνειακής σχολής και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε πολυεθνική εταιρία – παγκόσμιο ηγέτη στον κλάδο της? Θέλετε να εργαστείτε σε έναν καινοτόμο, ταχύτατα αναπτυσσόμενο κλάδο, όπου τα επιτεύγματά σας θα αναγνωρίζονται και θα έχετε τη δυνατότητα να εξελιχθείτε?
Εάν απαντήσατε θετικά στα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Project Manager – Engineering!

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, συντονισμός και παρακολούθηση του χρονοδιαγράμματος της αδειοδότησης, των προμηθειών και της κατασκευής. Reporting
  • Διασφάλιση της ενσωμάτωσης των επιμέρους χρονοδιαγραμμάτων
  • Συντονισμός και αναφορά της συνολικής προόδου του έργου
  • Ανάλυση EVM
  • Ανάλυση της προόδου και της πρόβλεψης και προτάσεις διορθωτικών ενεργειών, όπου απαιτείται
  • Συντονισμός/προετοιμασία εκθέσεων διαχείρισης έργου σε εβδομαδιαία/μηνιαία βάση
  • Συνεργασία με το τμήμα προμηθειών για τις συμβάσεις υπηρεσιών που απαιτούνται για την πρόοδο των ροών εργασίας
  • Παρακολούθηση των συμβάσεων εξωτερικών συνεργατών (κόστος/ χρονοδιάγραμμα/ παραδοτέα)
  • Διαχείριση αλλαγών. Παρακολούθηση, ανάλυση, έλεγχος και αναφορά των αλλαγών στο κόστος και το χρονοδιάγραμμα του έργου, ώστε να είναι πάντα ενήμερη η τρέχουσα κατάσταση του έργου

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Πολυτεχνειακής σχολής
  • Πιστοποίηση σε Project Management
  • Γνώση Primavera P6
  • Εμπειρία 2-5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, Primavera
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Υψηλές ικανότητες οργάνωσης και τήρησης Χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα δημιουργικής και αποτελεσματικής επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα συντονισμού πολλαπλών λειτουργιών
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια

Παροχές

  • Υψηλός ανταγωνιστικός μισθός
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Προοπτικές γρήγορης επαγγελματικής εξέλιξης σε πολυεθνικό περιβάλλον