Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/3/2024

Υπάλληλο Back Office – Data Entry - ΓΕΡΑΚΑΣ-

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Trenkwalder, για λογαριασμό εταιρεία πελάτη της  που δραστηριοποιείται στον κλάδο του real estate, αναζητά Υπάλληλο Back Office – Data Entry

Αρμοδιότητες

  • Συγκεντρώνει και επαληθεύει πληροφορίες και στοιχεία πριν την καταχώρησή τους σε βάσεις δεδομένων
  • Καταχωρεί, επεξεργάζεται και ενημερώνει δεδομένα πελατών και λογαριασμών
  • Ελέγχει τις καταχωρήσεις για λάθη, ελλείψεις ή ανακρίβειες
  • Ελέγχει και αρχειοθετεί έγγραφα (οικονομικά, νομικά, κ.λπ.)
  • Ψηφιοποιεί πληροφορίες και στοιχεία και διασφαλίζει πως είναι προσβάσιμα από τα υπόλοιπα τμήματα ή στελέχη
  • Βρίσκει δεδομένα με data mining τεχνικές και τα επεξεργάζεται ώστε να μπορούν να χρησιμοποιηθούν από την εταιρεία
  • Συντάσσει reports, αποθηκεύει δεδομένα και δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας
  • Χρησιμοποιεί λογισμικά και συστήματα διαχείρισης βάσεων δεδομένων
  • Συμμορφώνεται με τους όρους και την πολιτική χρήσης και ασφάλειας δεδομένων
  • Υποστηρίζει τη διεκπεραίωση των καθημερινών λειτουργιών του γραφείου
  • Παρέχει γραμματειακή υποστήριξη σε στελέχη της εταιρείας (αλληλογραφία, διαχείριση κλήσεων κ.ά.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση back office, data entry ή γραμματειακής υποστήριξης
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με συστήματα και λογισμικά καταχώρησης δεδομένων
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία σε καθήκοντα διοικητικής υποστήριξης
  • Ταχύτητα και ακρίβεια στην πληκτρολόγηση
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Εχεμύθεια

Παροχές

Ωράριο Δ-Π , 10:00-18:00

Μεταφορά από και προς την εταιρεία με εταιρικό λεωφορείο από το σταθμό μετρό Δουκίσσης  Πλακεντίας.