Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/9/2022

Talent Development Specialist  (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας τροφίμου, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Talent Development Specialist
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
•  Συμμετοχή στην βελτιστοποίηση των πρακτικών πρόσληψης σύμφωνα με τις πολιτικές της εταιρείας
•  Ανάπτυξη, σχεδίαση και εφαρμογή πρακτικών εκπαίδευσης και ανάπτυξης
•  Διασφάλιση της σωστής εφαρμογής των πρακτικών εκπαίδευσης σε συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια
•  Σχεδιασμός και εφαρμογή μεθόδων αξιολόγησης με χρήση των κατάλληλων δεικτών απόδοσης
•  Πραγματοποίηση συνεντεύξεων, αξιολόγηση υποψηφίων και προώθηση τους στους αρμόδιους διευθυντές
•  Οργάνωση και λειτουργία του Εταιρικού Σύστηματος Διοίκησης Ταλέντου
•  Οργάνωση και λειτουργία του Εταιρικού Σύστηματος Διοίκησης Απόδοσης

Απαραίτητα Προσόντα

•   Τέσσερα (4) –  πέντε (5)  έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
•   Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ, ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης ή συναφούς σχολής
•   Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σε συναφές αντικείμενο (Ανθρώπινο Δυναμικό ή MBA)
•   Άριστη χρήση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο
•   Επιθυμητή η κατοχή πιστοποίησης σε Coaching & Mentoring
•   Γνώση διαδικασιών ανθρώπινου δυναμικού και βέλτιστων πρακτικών
•   Εμπειρία με βάσεις δεδομένων Ανθρώπινου Δυναμικού και συστήματα HRIS
•   Αρίστη γνώση των εφαρμογών MS Office
•   Άριστη διαχείριση του χρόνου
•   Δεξιότητες στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις
•   Οργανωτικές ικανότητες, έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

•   Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•   Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
•   Φιλικό περιβάλλον εργασίας
•   Προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία