Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/10/2017

Διαχείριση e-shop & social media

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ελληνική εταιρεία με πολύχρονη επιτυχημένη πορεία στο χώρο χονδρικής και λιανικής πώλησης γυναικείων ενδυμάτων, αναζητά άτομο ως Υπεύθυνο διαχείρισης e-shop & social media.

Η εταιρεία εδρεύει στη Νέα Χαλκηδόνα & προσφέρει full-time εργασία.

Περιγραφή Θέσης

  • Δημιουργία & ανανέωση περιεχομένου (κείμενα και φωτογραφίες) με νέα προϊόντα σε Ελληνική &  Αγγλική γλώσσα
  • Διαχείριση social media λογαριασμών (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube)
  • Δημιουργία & αποστολή Newsletters
  • Διαχείριση & αποστολή παραγγελιών (picking & packing)
  • Εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου, e-mail κ& μηνυμάτων στους social λογαριασμούς
  • Δημιουργία reports σε excel για τον έλεγχο των αποτελεσμάτων χρήσης
  • Συντονισμός & ενεργή συμμετοχή στις φωτογραφίσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού social media με συνεχή ενημέρωση βέλτιστων πρακτικών
  • Άριστη γνώση ΜS Office (Word, Excel )
  • Bασική γνώση Photoshop
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προυπηρεσία σε ανάλογη θέση (ενδύματα)
  • Υπευθυνότητα & επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευελιξία ωραρίου

Πρόσθετα προσόντα

  • Γνώσεις γυναικείας μόδας & βασικές γνώσεις styling
  • Γνώση πλατφόρμας Magento

Παροχές

Προσφέρονται

  • Ικανοποιητικές αποδοχές & ευχάριστος χώρος εργασίας