Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2021

Διαχειριστής e-shop & social media

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κατάστημα ηλεκτρικών ειδών με έδρα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (Καλαμαριά), ζητά να προσλάβει Διαχειριστή e-shop & social media.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση ιστοσελίδας και επικαιροποίηση προϊόντων, φωτογραφιών και τιμών
  • Παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Τιμολόγηση
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε κατάστημα ηλεκτρικών ειδών (απαραίτητη)
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου
  • Πτυχίο ιδανικά Πληροφορικής ή Marketing ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram)
  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Γνώση Photoshop
  • Κάτοικος Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης και ασφάλισης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης