Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
06/04/2024

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΟΛΙΧΝΗ - ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με αντικείμενο δραστηριότητας την κατασκευή επαγγελματικού εξοπλισμού ζαχαροπλαστικής, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης στη Δυτική Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός μηχανημάτων
  • Οργάνωση και συντονισμός του τμήματος της παραγωγής
  • Διαχείριση πιστοποιήσεων και τεχνικών φακέλων CE.
  • Τροποποίηση υφιστάμενων σχεδίων και κατασκευών.
  • Συμμετοχή στην διαδικασία σχεδιασμού νέων προϊόντων
  • Διασφάλιση πολιτικών υγιεινής και ασφάλειας
  • Έλεγχος τελικού προϊόντος
  • Σύνταξη προσφορών και διαχείριση πελατολογίου
  • Κοστολόγηση προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων 3D και 2D (SolidWorks με εξειδίκευση στο sheet metal, AutoCAD)
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (MS Office)
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση σε οικογενειακό περιβάλλον
  • Σταθερές αποδοχές και μπόνους με την επίτευξη των στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη από την επιχείρηση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.