Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Στελέχη πωλήσεων εκπαιδευτικών προγραμμάτων

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΡΟΔΟΣ

Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ, βραβευμένο ως το «Πιο Καινοτόμο ΙΕΚ στην Ευρώπη» και το μεγαλύτερο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης στην Ελλάδα, με Κρατική Αναγνώριση, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης, αναζητά να εντάξει στην Ομάδα των Παραρτημάτων της στη Ρόδο :

ΣΤΕΛΕΧΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Περιγραφή Θέσης

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Προώθηση και παρουσίαση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων σε πιθανούς φοιτητές και γονείς.
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με τα προγράμματα σπουδών, τις ευκαιρίες καριέρας και τη διαδικασία εγγραφής.
  • Συνεργασία με επιχειρήσεις για την προώθηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Ανάλυση της αγοράς και των τάσεων στον τομέα της εκπαίδευσης.
  • Παρακολούθηση των δραστηριοτήτων του ανταγωνισμού και προτάσεις για βελτίωση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2-4 έτη στην προώθηση υπηρεσιών σε δομημένο περιβάλλον εργασίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή και εφαρμογών γραφείου
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα

  • Προϋπηρεσία στην προώθηση υπηρεσιών σε εκπαιδευτικό οργανισμό
  • Επιμόρφωση σε τεχνικές πωλήσεων και διαπραγματεύσεων
  • Εμπειρία στη χρήση προγραμμάτων CRM

Απαραίτητες δεξιότητες

  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και πειθούς.
  • Διαπραγματευτική ικανότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και προθεσμιών.
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση με ικανότητα προσαρμογής σε διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας
  • Εστίαση και αυτονομία στην επίτευξη στόχων με υπομονή, επιμονή και προσωπική παρακίνηση
  • Ικανότητα διαχείρισης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει
  • ανταγωνιστικές σταθερές αποδοχές και σχήμα πρόσθετων επιβραβεύσεων
  • σταθερότητα και ασφάλεια στην εργασία
  • πλήρες πρόγραμμα εκπαίδευσης, προσωπικής βελτίωσης και ανάπτυξης
  • ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • δυναμική ομάδα με άρτια εκπαιδευμένο και φιλικό δυναμικό
  • άριστες συνθήκες συνεργασίας
  • προοπτικές εξέλιξης σε έναν Όμιλο με περισσότερα από 50 έτη δυναμικής πορείας

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια και επαγγελματισμό.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.