Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

Guest Relations

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το 4* Ξενοδοχείο Poseidon Sea Resort στο Νέο Μαρμαρά Χαλκιδικής, έχοντας πάντα ως στόχο να προσφέρει φιλόξενο σέρβις και ποιοτικές υπηρεσίες, επιθυμεί να προσλάβει προσωπικό για την καλοκαιρινή σεζόν 2024.

Αν η ποιότητα στην παροχή των υπηρεσιών, η καλή και με προοπτικές συνεργασία σάς εκφράζουν, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας.

Αρμοδιότητες

  • Υποδοχή πελατών κατά την άφιξή τους
  • Εντοπισμός των τάσεων, των αναγκών και τα ειδικά αιτήματα των πελατών πριν από την άφιξη του επισκέπτη
  • Ενημέρωση των πελατών για τις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου και προώθηση ξενοδοχειακών υπηρεσιών
  • Διασφάλιση της ικανοποίησης και διαχείριση των απαιτήσεων των πελατών
  • Έλεγχος δωματίων πριν από την άφιξη του πελάτη
  • Διαχείριση και επίλυση τυχόν προβλημάτων του πελάτη
  • Επικοινωνία και συνεργασία με λοιπά τμήματα για την ορθή εξυπηρέτηση των φιλοξενουμένων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχεία 4 αστέρων
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος Protel
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας. Γνώση περισσότερων γλωσσών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Προσωπικά χαρακτηριστικά / ικανότητες

  • Υπευθυνότητα και επαγγελματισμός
  • Οργάνωση, συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Προσεγμένη εμφάνιση

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.