Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/06/2020

Administration Πωλήσεων B2B

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική - Εμπορική εταιρεία με έδρα στον Πειραιά (5 λεπτά από σταθμό του ΗΣΑΠ), αναζητά Υπάλληλο προς υποστήριξη του τμήματος Πωλήσεων.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση πορείας παραγγελιών πελατών και προμηθευτών τμήματος
  • Έκδοση παραστατικών πωλήσεων
  • Καταγραφή, διαχείριση και διοχέτευση ζητήσεων εσωτερικά
  • Συμπλήρωση και αποστολή σχετικών ερωτηματολογίων για ζητήσεις προς τεχνικό τμήμα ή προμηθευτές όταν είναι απαραίτητο
  • Ενημέρωση μηχανογραφικού εργαλείου και follow up προσφορών
  • Επικοινωνία με υποψήφιο πελατολόγιο για παρουσίαση της εταιρείας
  • Follow up επικοινωνιών με υποψήφιους πελάτες
  • Επικοινωνία με πελατολόγιο για οργάνωση συναντήσεων τμήματος
  • Χρήση εμπορικών εργαλείων για προσδιορισμό κατάλληλου προτεινόμενου υλικού για εφαρμογές πελατών
  • Aftersales support

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικού και Αγγλικού λόγου (γραπτά/προφορικά)
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Συνέπεια και Υπευθυνότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Γνώση Sotf1 ERP θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Ευχάριστο, ομαδικό περιβάλλον,
  • Συνεχής εκπαίδευση και βελτίωση τεχνικών γνώσεων
  • Ευκαιρίες εργασιακής ανέλιξης
  • Πρωινή 8ωρη απασχόληση
  • Εύκολη πρόσβαση (5 λεπτά από ΗΣΑΠ Πειραιά)