Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/02/2020

Υπεύθυνος Προμηθειών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΔΡΑΜΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας συγκαταλέγεται μεταξύ των κορυφαίων επιχειρήσεων του κλάδου εξόρυξης και επεξεργασίας μαρμάρου στην Ελλάδα, ως απόρροια της εμπειρίας και του δυναμισμού της διοίκησης και των ανθρώπων της, των διαρκών επενδύσεων καθώς και της ικανότητας προσαρμογής στις εξελίξεις της αγοράς διεθνώς.

Αναζητούμε για έναν παθιασμένο και φιλόδοξο επαγγελματία, για να καλύψουμε τη θέση του Υπευθύνου Προμηθειών (ΥΠ.01), ως μέλος της ομάδας μας στη Δράμα.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση του τμήματος προμηθειών και αγορών
  • Οργάνωση των διαδικασιών προμηθειών και διαχείριση των αποθεμάτων μέσω των προγραμμάτων της Εταιρείας
  • Διαχείριση υφιστάμενων συνεργασιών με προμηθευτές και πραγματοποίηση αγορών
  • Παρακολούθηση και έλεγχος εκτέλεσης των παραγγελιών και την πιστή τήρηση των συμφωνιών (χρόνο παράδοσης, ακρίβεια τιμολογίων, δελτία αποστολής κτλ.)
  • Παραλαβή παραγγελιών και ενημέρωση του λογιστηρίου
  • Έρευνα αγοράς για την ανεύρεση νέων προμηθευτών εσωτερικού / εξωτερικού και σύναψη νέων συνεργασιών
  • Επικοινωνία με τη Διοίκηση για την κατάθεση νέων προτάσεων και για τη βελτίωση της εμπορικής πολιτικής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας στο αντικείμενο
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Office, ERP)
  • Άριστη γνώση χειρισμού SAP
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή Προϋπηρεσία στον κλάδο του μαρμάρου
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, επικοινωνίας, επίλυσης προβλημάτων και εχεμύθειας
Εάν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε στην εταιρεία μας, ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτηση ενδιαφέροντος σας.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 20 Φεβρουαρίου 2020.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με πλήρη εμπιστευτικότητα και θα απαντηθούν.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών, συνεχή εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης στα πλαίσια ενός δυναμικού οργανισμού, καθώς και τις προϋποθέσεις για την έκφραση και την ανάπτυξη τόσο των γνωστικών όσο και των επιχειρησιακών δυνατοτήτων των εργαζομένων, σε ένα διεπιστημονικό και ανταποδοτικό περιβάλλον εργασίας.