Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2017

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με έδρα στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης, ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή πτυχιούχο ΤΕΙ Λογιστικής, ηλικίας έως 35 ετών.

Τα βασικά καθήκοντα της θέσης είναι τα εξής

  • Έκδοση παραστατικών
  • Καταχώρηση τιμολογίων και παραστατικών
  • Έλεγχος της διαδικασίας της τιμολόγησης
  • Απευθείας επικοινωνία με προμηθευτές, πελάτες, για την επίλυση των ζητημάτων που προκύπτουν στην τιμολόγηση
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών και έλεγχος εισπράξεων.
  • Επικοινωνία-συνεργασία με εξωτερικό λογιστή της εταιρίας για φοροτεχνικά θέματα
  • Επικοινωνία-συνεργασία με προμηθευτές εξωτερικού (Γερμανία)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Λογιστικής
  • Επιθυμητή επαγγελματική εμπειρία σε τμήμα λογιστηρίου ή τιμολόγησης
  • Άριστη γνώση φορολογικών θεμάτων και αναλυτικής λογιστικής
  • Βιβλία Γ κατηγορίας.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής & Γερμανικής γλώσσας (Βασικό)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Επικοινωνιακή ικανότητα με εσωτερικούς και εξωτερικούς συνεργάτες
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Επιθυμητή ηλικία έως 35 χρονών
  • Άδεια οδήγησης
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού
  • Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης & ασφάλισης