Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/03/2021

Μηχανικός - Συντηρητής βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η DS Smith, πολυεθνική εταιρεία, ηγέτης στην ελληνική αγορά συσκευασίας αναζητά Μηχανικό Συντηρητή  βάρδιας για τo εργοστάσιο της στην ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου στην Θεσσαλονίκη

Ο υποψήφιος που θα αναλάβει την θέση θα ανήκει στο τμήμα Μηχανολογικής Συντήρησης τους εργοστασίου και θα έχει μαζί με τη υπόλοιπη ομάδα την ευθύνη της συντήρησης, επισκευής και εγκατάστασης του μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Προληπτικές συντηρήσεις μηχανών και γραμμών και βελτιωτικές ενέργειες στην λειτουργία τους
  • Αποκατάσταση προβλημάτων που προκύπτουν κατά τη λειτουργία των μηχανών (βλάβες, ρυθμίσεις κλπ)
  • Συμμετοχή στις εγκαταστάσεις νέου ή νεοφερόμενου εξοπλισμού παραγωγής (πλήρεις γραμμές παραγωγής ή υποσυστήματα αυτών)
  • Ενημέρωση αρχείου εξοπλισμού με το ιστορικό επεμβατικών ενεργειών στη βάρδια ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άδεια Μηχανικού Συντηρητή τουλάχιστον Β΄Τάξης
  • 5ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
  • Εξοικείωση και στοιχειώδεις δεξιότητες στη χρήση μηχανολογικού εξοπλισμού συντήρησης (μοντάρισμα ,κοπή, διάτρηση, συγκόλληση, λίπανση κλπ)
  • Ανάγνωση Μηχανολογικού Σχεδίου (θα προσμετρηθεί θετικά)
  • Επιθυμητές γνώσεις σε Συστήματα Πεπιεσμένου αέρα/ Υδραυλικά
  • Καλή γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ (θα προσμετρηθεί θετικά).
  • Ομαδικό πνεύμα, θέληση για συνεχή μάθηση και ανάπτυξη.
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας
  • Επιπρόσθετες παροχές
  • Δυνατότητες εξέλιξης