Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Υπεύθυνος Ποιοτικού Ελέγχου Παραγωγής Ενδυμάτων (Αθήνα)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ACCESS Fashion είναι μια από τις μεγαλύτερες Ελληνικές εταιρίες που εξειδικεύεται στη γυναικεία μόδα. Τα ρούχα του brand είναι διαθέσιμα μέσα από οργανωμένα δίκτυα χονδρικής στην Ελλάδα και το Εξωτερικό, με παρουσία πάνω από 40 χώρες παγκοσμίως, ένα συνεχώς αναπτυσσόμενo δίκτυο καταστημάτων λιανικής σε Αθηνά και Θεσσαλονίκη αλλά και online.
Πιστεύουμε σε μια ομάδα που είναι δυναμική, έχει κίνητρα και αναπτύσσεται συνεχώς. Εάν αγαπάτε την μόδα και σας ενδιαφέρει η επαγγελματική σας εξέλιξη σε αυτόν τον χώρο, τότε είστε ένας ή μια από εμάς.
Γίνετε μέλος της ομάδας της ACCESS Fashion!

Αναζητούμε για άμεση πρόσληψη, κατάλληλη/ο, υποψήφια/ο για τη θέση Υπεύθυνο/η Ποιοτικού Ελέγχου Παραγωγής Γυναικείων Ενδυμάτων στην περιοχή της Αττικής:

Περιγραφή Θέσης

  • Καθημερινές επισκέψεις και αυστηρούς ελέγχους στα συνεργαζόμενα, εξωτερικά συνεργεία ραφής, στη περιοχή της Αττικής
  • Λεπτομερής επιτόπιος έλεγχος των διαδικασιών παραγωγής των εξωτερικών συνεργείων σύμφωνα με τα πρωτόκολλά και τις προδιαγραφές της εταιρίας για την τήρηση των ποιοτικών κριτηρίων των τελικών προϊόντων
  • Εντατικός έλεγχος ποσοτήτων Α’ & Β’ υλών που παραδίδονται στα συνέργεια, για την υλοποίηση των εντολών παραγωγής.
  • Συνεργασία με το τμήμα παραγωγής και αποθήκευσης για τον σωστό προγραμματισμό των φορτώσεων των ετοίμων προϊόντων
  • Παρακολούθηση σε καθημερινή βάση του προγράμματος παραγωγής και διαφύλαξη των χρονοδιαγραμμάτων παραδόσεων των συνεργαζόμενων συνεργείων
  • Σύνταξη αναφορών παραγωγής, καταγραφών προβλημάτων και συνεχής ενημέρωση του υπεύθυνου παραγωγής.
  • Προτάσεις για διορθωτικές ενέργειές
  • Αναλαμβάνει την έρευνα, την επικοινωνία και τις επισκέψεις σε μονάδες παραγωγής ενδυμάτων στην περιοχή της Αττικής, με σκοπό την έναρξη νέων συνεργασιών, όταν αυτό κρίνεται αναγκαίο για να καλυφθούν οι παραγωγικές ανάγκες τις εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνικές γνώσεις και αποδεδειγμένη εμπειρία στην παραγωγική διαδικασία γυναικείων ενδυμάτων (σταθερών) και στον ποιοτικό έλεγχο.
  • Μεγάλη εμπειρία σε περιβάλλον παραγωγής ενδυμάτων και ικανότητα αναγνώρισης και επίλυσης τεχνικών θεμάτων.
  • Δυνατότητα καθημερινών μετακινήσεων εντός Αττικής
  • Ικανότητα επικοινωνίας και μεταδοτικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και H/Υ
  • Προσαρμοστικότητα στις ανάγκες της επιχείρησης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Παραχώρηση εταιρικού αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρία

Αποστολή πρόσφατης φωτογραφίας με το βιογραφικό απαραίτητη.

Η ACCESS FASHION πρεσβεύει την διαφορετικότητα μέσα στις ομάδες της. Πιστεύουμε ότι η διαφορετικότητα σε όλες τις μορφές της εμπλουτίζει τον χώρο εργασίας και την εμπειρία των πελατών μας.

Καλωσορίζουμε όλες τις αιτήσεις και επιλέγουμε τα ταλέντα μας με βάση τις δεξιότητες που αναζητούμε και τις αξίες της επωνυμίας μας, δίνοντας όλους τους υποψηφίους ίσες ευκαιρίες. Στόχος μας είναι να σας βοηθήσουμε να πετύχετε. Ως μέρος της διαδικασίας πρόσληψης, θα συζητήσουμε μαζί σας τον καλύτερο τρόπο για να ενσωματωθείτε και να εξελιχθείτε στην μεγάλη οικογένεια της ACCESS FASHION.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.