Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Εργάτης Πλυντηρίου / Λινοθήκης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΛΙΟΥΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Περιγραφή Εταιρείας: Το Miraggio Thermal Spa Resort είναι ένα δυναμικό και καινοτόμο θέρετρο που δεσμεύεται για την αριστεία και την ανάπτυξη.

Περιγραφή θέσης: Η θέση του εργάτη πλυντηρίου σε ένα ξενοδοχείο είναι απαραίτητη για τη διατήρηση της υγιεινής και την καλή κατάσταση των ρούχων, πετσετών και κλινοσκεπασμάτων που χρησιμοποιούνται από τους επισκέπτες.

Καθήκοντα:

  • Λειτουργία πλυντηρίων και στεγνωτηρίων: Ο εργάτης πλυντηρίου είναι υπεύθυνος για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των ρούχων, πετσετών, κλινοσκεπασμάτων και άλλων υφασμάτων που χρησιμοποιούνται στο ξενοδοχείο.
  • Διαχείριση και ταξινόμηση ρούχων: Οργανώνει τα ρούχα και τα υφάσματα σε κατηγορίες, όπως πετσέτες, σεντόνια, ρούχα κρεβατιού και άλλα, για να εξασφαλίσει τον σωστό καθαρισμό και τη διατήρηση της ποιότητας.
  • Χρήση κατάλληλων απορρυπαντικών και χημικών: Επιλέγει τα κατάλληλα απορρυπαντικά και χημικά για τον καθαρισμό και την απολύμανση των υφασμάτων, με σκοπό να διατηρηθεί η υγιεινή.
  • Συντήρηση του εξοπλισμού: Ο εργάτης πλυντηρίου πρέπει να διατηρεί και να επισκευάζει τον εξοπλισμό, όπως πλυντήρια και στεγνωτήρια, για να εξασφαλίσει τη σωστή λειτουργία.
  • Αναφορά προβλημάτων: Αναφέρει οποιεσδήποτε βλάβες ή προβλήματα στον εξοπλισμό ή τα ρούχα, ώστε να επιδιορθωθούν ταχέως.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευγένεια και φιλική στάση απέναντι στους επισκέπτες.
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα γρήγορο και πολυάσχολο περιβάλλον.
  • Επιμέλεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα συνεργασίας με την ομάδα καθαριστριών και άλλα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, συμπεριλαμβανομένων των βραδινών και σαββατοκύριακων βαρδιών.
  • Κατανόηση και τήρηση των προτύπων υγιεινής και ασφάλειας του ξενοδοχείου.

Παροχές

Επιπλέον πληροφορίες : Προσφέρουμε Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών,6-8 μήνες απασχόληση, εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης, εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον, Διατροφή και στέγαση (για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας)

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα. Θα επικοινωνήσουμε στο προσεχές διάστημα μόνο με όσους επιλεγούν για συνέντευξη.
Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR).

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.