Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Bartender - Barista

Εστίαση

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Το all day bar - restaurant Chalet Politeia, αναζητά έμπειρο/η Bartender - Barista.

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση κατά τα πρότυπα του εστιατορίου με σκοπό τη φιλοξενία των πελατών υψηλού επιπέδου
  • Παρασκευή των κοκτέιλ, service κρασιού by the glass, αποσταγμάτων, ποτών και καφέ
  • Επίβλεψη του τομέα ευθύνης
  • Τήρηση των κανονισμών υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Bartending σχολή ή σεμινάρια
  • Τουλάχιστον διετής εμπειρία σε ανάλογα εστιατόρια ή ξενοδοχεία 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση Aγγλικών, γνώση δεύτερης γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση παρασκευής κλασικών Cocktail
  • Εμπειρία σε κατάρτιση λίστας Cocktail
  • Υψηλού επιπέδου γνώση παρασκευής καφέ

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα εξελισσόμενο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Παροχή γεύματος

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.