Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Υπεύθυνος Βάρδιας (Shift Supervisor)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ | ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η adapa Greece Komotini ABEE (Alfa-Beta Roto), μέλος του Ευρωπαϊκού ομίλου Adapa Group, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο της εύκαμπτης συσκευασίας, επιθυμεί να καλύψει την εξής θέση στη Διεύθυνση Παραγωγής:

Περιοχή Εργασίας: ΒΙ. ΠΕ. Κομοτηνής

Περιγραφή θέσης
Ο Υπεύθυνος Βάρδιας είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη της παραγωγής και των εργαζόμενων που απασχολούνται σε βάρδιες, ώστε να διασφαλιστεί ότι η επιχείρηση λειτουργεί σωστά και με ασφάλεια. Τα καθήκοντά του περιλαμβάνουν τη διαχείριση και επίλυση προβλημάτων που παρουσιάζονται κατά τη διάρκεια της βάρδιας του καθώς και την διασφάλιση της συνεχούς και ασφαλούς παραγωγικής ροής του εργοστασίου και την διασφάλιση της ασφάλειας των εργαζομένων.

Καθήκοντα
  • Φροντίζει για την εύρυθμη λειτουργία του Τμήματος Παραγωγής
  • Ελέγχει την τήρηση των προγραμμάτων εργασίας, των διαδικασιών ασφάλειας και υγιεινής και των οδηγιών διασφάλισης ποιότητας
  • Παίρνει πρωτοβουλίες ή συμμετέχει σε ενέργειες που αποσκοπούν στην βελτίωση της παραγωγικότητας και την μείωση του κόστους παραγωγής
  • Προχωρά σε προτάσεις για διορθωτικές και βελτιωτικές ενέργειες που αφορούν τις παραγωγικές διαδικασίες στον Διευθυντή Παραγωγής
  • Συνεργάζεται με το Τεχνικό Τμήμα για άμεσες επεμβάσεις-συντηρήσεις
  • Είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη και αξιολόγηση της απόδοσης των εργαζομένων της βάρδιας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνολόγου Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρονικού (ΤΕΙ ή ΙΕΚ)
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με την τεχνολογία (Ηλεκτρονικούς υπολογιστές, MS Office, μηχανολογικό εξοπλισμό)
  • Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Προώθηση και ανάπτυξη ομαδικού πνεύματος και συντονισμός ομάδας 40-50 ατόμων
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανία ή βιοτεχνία με εναλλασσόμενες βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Εξαιρετικό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερή εργασία σε μία διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Πλήρης απασχόληση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Κάρτα καυσίμων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.