Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Γραμματειακή υποστήριξη με γνώσεις Λογιστικής

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Alpha Plan Consultants, αναζητά υποψήφιο για την κάλυψη της θέσεως
Γραμματειακή υποστήριξη με γνώσεις Λογιστικής,
για λογαριασμό εταιρείας που δραστηριοποιείται στο εμπόριο των χημικών προϊόντων και σιλικόνης, με έδρα τη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου, στη Θεσσαλονίκη.

Καθήκοντα:
  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων και e-mails, παραγγελιοληψία, τιμολόγηση, εξυπηρέτηση πελατών
  • Προετοιμασία, αποστολή και παρακολούθηση οικονομικών προσφορών σε πελάτες
  • Παρακολούθηση – διεκπεραίωση των χρηματικών συναλλαγών πελατών/ προμηθευτών
  • Έκδοση – καταχώριση παραστατικών
  • Βοήθεια σε εργασίες του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Α.Ε.Ι. Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 10 ετών τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλό χειρισμό Η/Υ και γνώση προγραμμάτων ΜS Office (Excel, Word, E-mails) και Internet
  • Γνώση ERP προγραμμάτων
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης και κάτοχος Ι.Χ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων