Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/4/2022

Spa Therapist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το IDOLO Group αναζητά για τα Royal Wellness Clubs των Nana Hotels του ομίλου Καράτζη Α.Ε. στη Χερσόνησο Ηρακλείου Κρήτης για την καλοκαιρινή σεζόν 2022:

Αρμοδιότητες:
  • Παροχή υπηρεσιών μασάζ (χαλαρωτικού, βαθιάς πιέσεως κ.α.), θεραπειών προσώπου και σώματος
  • Προώθηση και πώληση θεραπειών και προϊόντων λιανικής
  • Κατάλληλη προετοιμασία των δωματίων θεραπείας, στρώσιμο κρεβατιού, φωτισμός, θερμοκρασία και προϊόντα που θα χρησιμοποιηθούν κατά τη διάρκεια των θεραπειών, καθαρισμός όλων των εργαλείων και εξοπλισμού πριν από κάθε χρήση
  • Διασφάλιση ότι το σπα είναι επαρκώς εφοδιασμένο με τις απαραίτητες προμήθειες και αναφορά τυχόν ελλείψεων στον υπεύθυνο του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Φυσικοθεραπείας ή Αισθητικής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 5 αστέρων
  • Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών του υψηλότερου επιπέδου
  • Γνώση μεγάλου εύρους θεραπειών spa και μασάζ
  • Γνώση μανικιούρ - πεντικιούρ και αποτρίχωσης θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (ρωσικά, γαλλικά, γερμανικά,) θα εκτιμηθεί

Δεξιότητες και Ικανότητες:

  • Ευγένεια και φιλική διάθεση
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων, διατηρώντας υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή και διατροφή
  • Πλήρες πακέτο ασφάλισης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και μόνιμης απασχόλησης