Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/03/2024

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η DKG Development είναι μια εταιρεία επενδύσεων, σχεδιασμού, ανάπτυξης και διαχείρισης ακινήτων που υλοποιεί από το Α έως το Ω επενδυτικά σχέδια στην ευρύτερη περιοχή της ηπειρωτικής και νησιωτικής Ελλάδας.

Στην εταιρεία DKG Development αναζητούμε ικανό Μηχανολόγο Μηχανικό.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη και οργάνωση των εργασιών εργοταξίου και τήρηση του προγράμματος
  • Συντονισμός και έλεγχος της ορθής εφαρμογής των μελετών του έργου από τους υπεργολάβους και τα συνεργεία που εμπλέκονται στο έργο.
  • Έγκαιρη εφαρμογή των σχεδίων και των μελετών σύμφωνα με τα προκαθορισμένα χρονοδιαγράμματα.
  • Προμετρήσεις των ποσοτήτων των υλικών που απαιτούνται για την κατασκευή.
  • Επικοινωνία και αξιολόγηση των υποψήφιων υπεργολάβων και προμηθευτών
  • Παρακολούθηση χρονοδιαγράμματος και προϋπολογισμού έργου
  • Σύνταξη συγκριτικών πινάκων αξιολόγησης προσφορών
  • Μέριμνα για την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές.
  • Τροποποιήσεις των σχεδίων της μελέτης και έγκαιρη ανίχνευση πιθανών σφαλμάτων ή παραλείψεων.
  • Σύνταξη και έλεγχος των λογαριασμών (πιστοποιήσεων) των υπεργολάβων
  • Σύνταξη συμφωνητικών υπεργολάβων
  • Τήρηση ημερολογίου και αρχείο έργου
  • Εκπόνηση σχεδίων As build
  • Πρόληψη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Έλεγχος και διασφάλιση της καλής λειτουργία των ΗΜ συστημάτων
  • Σύνταξη τεχνικών οδηγιών συντήρησης ΗΜ εγκαταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού από ΤΕΙ/ΑΕΙ.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση ως Μηχανολόγος Μηχανικός εγκατάστατης σε έργα.
  • Άριστη γνώση συστημάτων Η/Μ
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Office και AutoCAD.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας, τόσο προφορικά όσο και γραπτά

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας