Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2022

Υπεύθυνος διαχείρισης στόλου οχημάτων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Υπεύθυνος Διαχείρισης Στόλου Οχημάτων

Η XP courier, ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρία ταχυμεταφορών με πάνω από 20 χρόνια παρουσίας στην ελληνική αγορά, ζητά υπεύθυνο διαχείρισης στόλου οχημάτων για μόνιμη συνεργασία.

Κύριες Αρμοδιότητες

· Ευθύνη για την ασφαλή (service, ελαστικά) και νόμιμη (ασφάλιση, τέλη κυκλοφορίας, ΚΤΕΟ κλπ.) λειτουργία των οχημάτων του στόλου

· Προγραμματισμός συντήρησης του στόλου οχημάτων σε συνεργασία με το τμήμα διακίνησης

· Άμεση επικοινωνία με τα συνεργαζόμενα συνεργεία-φανοποιεία για την ποιοτική και έγκαιρη ολοκλήρωση των εργασιών

· Καταγραφή και διατήρηση αρχείου εργασιών σε κάθε όχημα

· Ημερήσιος προγραμματισμός με εφαρμογή διαδικασίας παράδοσης - παραλαβής

· Ολοκληρωμένη καταγραφή και παρακολούθηση του κόστους καυσίμων

· Ανάλυση και αξιολόγηση των πληροφοριών από το σύστημα GPS

· Δημιουργία αναφορών για την παρακολούθηση δεικτών αποτελεσματικότητας και κόστους

· Έρευνα αγοράς για την προμήθεια ανταλλακτικών και αξεσουάρ

Τ

Απαραίτητα Προσόντα

Aπαιτήσεις θέσης

· Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σχετικό με μηχανολογία

· Γνώση χειρισμού Η/Υ, Microsoft-Office και ERP

· Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση

· Οργανωτικές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα

· Κάτοχος διπλώματος οδήγησης Β’ κατηγορίας

· Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Παροχές

· Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

· Μετακίνηση με εταιρικό όχημα

· Εταιρικό τηλέφωνο και laptop

· Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης

· Επιβράβευση αποτελεσματικότητας

· Μόνιμη εργασία σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρία