Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/4/2024

Bartender

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΝΙΑ

Περιγραφή

Καθήκοντα και ευθύνες μπάρμαν:

  • Προετοιμάζετε αλκοολούχα ή μη αλκοολούχα ποτά
  • Ανακατεύετε συστατικά για την παρασκευή κοκτέιλ
  • Σχεδιάζετε και παρουσιάζετε το μενού του μπαρ
  • Ελέγχετε την ταυτότητα των πελατών και επιβεβαιώνετε ότι πληρούν τη νόμιμη ηλικία κατανάλωσης αλκοόλ
  • Διατηρείτε τα αποθέματα και τις προμήθειες του μπαρ
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Αξιολόγηση των αναγκών και των προτιμήσεων των πελατών
  • Να κάνετε συστάσεις για τρόφιμα και ποτά
  • Προσφορά ημερήσιων σπεσιαλιτέ
  • Να εστιάζετε στους επισκέπτες και να τους παρέχετε μια εξαιρετική εμπειρία
  • Να συμμορφώνεστε με όλους τους κανονισμούς για τα τρόφιμα και τα ποτά