Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/01/2021

Legal Secretary

Νομικά

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ενδιαφέρεσαι να εργαστείς σε ένα οργανωμένο πολυεθνικό περιβάλλον εταιρείας διαχείρισης απαιτήσεων ως Legal Secretary;

Αν θέλεις να ξεκινήσεις ή να εξελίξεις την καριέρα σου στον τραπεζικό-οικονομικό κλάδο ως Legal Secretary κάνε την αίτησή σου τώρα και διεκδίκησε την ευκαιρία να εργαστείς στην νομική υπηρεσία ενός από τους μεγαλύτερους ανεξάρτητους διαχειριστές ληξιπρόθεσμων οφειλών.

Οι αρμοδιότητες του/της Legal Secretary περιλαμβάνουν:
  • Επεξεργασία και καταγραφή των υποθέσεων του Ν.3869/10 που τηρούνται στο αρχείο της Νομικής Υπηρεσίας
  • Τήρηση και ενημέρωση του αρχείου με τα συνολικά στοιχεία των υποθέσεων διαχείρισης της Νομικής Υπηρεσίας
  • Επικοινωνία με συνεργαζόμενους δικηγόρους αναφορικά με τις αναθέσεις υποθέσεων, την επίλυση διαχειριστικών ζητημάτων και τον συντονισμό project στα πλαίσια του Ν.3869/10
  • Συλλογή, επεξεργασία, καταχώρηση και προγραμματισμός των προς υλοποίηση εκκρεμοτήτων (αποφάσεις, προσωρινές διαταγές και λοιπά δικόγραφα)
  • Συντονισμός των ασκούμενων δικηγόρων σε καθημερινή βάση για τη διεκπεραίωση εργασιών (ειρηνοδικεία, κτηματολόγια, ενεχυροφυλακείο)
  • Επικοινωνία με επιχειρηματικές μονάδες και account officers για την έγκαιρη λήψη εγγράφων, ψηφιοποίηση και αποστολή προς συστημική καταχώρηση αυτών

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Legal Secretary θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ οικονομικών,νομικής ή πολιτικών επιστημών
  • Τουλάχιστον 1-2 έτη επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση MS Office, κυρίως excel
  • Κριτική ικανότητα και αναλυτική σκέψη
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστες ικανότητες συνεργασίας
  • Προσανατολισμό στο αποτέλεσμα

Παροχές

Η εταιρεία στον/στην Legal Secretary προσφέρει:
  • Ευχάριστο πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας με άρτια δομή και οργάνωση
  • Δυνατότητα και ευκαιρία επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο εταιρικό περιβάλλον
  • Σύγχρονες εγκαταστάσεις και άρτιες υποδομές εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση από έμπειρους νομικούς και τραπεζικούς συμβούλους
  • Δυνατότητα συνεχόμενης ανανέωσης εξάμηνων συμβάσεων
  • Εύκολη πρόσβαση στα γραφεία της εταιρείας μέσω ΜΜΜ
Αν θέλεις να ξεκινήσεις την καριέρα σου ως Legal Secretary κάνε την αίτησή σου τώρα!
Χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις για την θέση Legal Secretary;
Μην διστάσεις να επικοινωνήσεις με την Elena Vasileiou Δευτέρα ως Παρασκευή και ώρες 09:00-17:00 στο +30 2310414732 ή στο +30 6940781825.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.