Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ -ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Μεταφορική εταιρεία στην Μάνδρα Αττικής αναζητά να προσλάβει για μόνιμη και πλήρη απασχόληση Λογιστή/Λογίστρια.

Αρμοδιότητες

  • Τήρηση λογιστικών βιβλίων - λογιστικές εγγραφές  Γ κατηγορίας Βιβλίων.
  • Διεκπεραίωση προσλήψεων και λοιπών διαδικασιών στο Εργάνη.
  • Υπολογισμός μηνιαίας μισθοδοσίας.
  • Προετοιμασία και έλεγχος της διαδικασίας ενημέρωσης ΜΥ DATA.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 8 ετών.
  • Κάτοχος Άδειας λογιστή-φοροτέχνη Α τάξης του ΟΕΕ.
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής, Φορολογία εισοδήματος, ΦΠΑ, εργατικής νομοθεσίας και έκδοση μισθοδοσίας.
  • Εμπειρία και εξοικείωση σε λογιστικά και εμπορικά προγράμματα Erp (κατά προτίμηση SOFT1).
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων και προϋπηρεσίας.
  • Επαγγελματική ανάπτυξη και συνεχής εκπαίδευση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.