Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία διανομής τροφίμων στην περιοχή της Μεταμόρφωσης Αττικής ζητά να προσλάβει Αποθηκάριο πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης :
  •  Διαχείριση αποθήκης οργάνωση και παραλαβή εμπορευμάτων
  •  Προετοιμασία παραγγελιών
  •  Συσκευασία παραγγελιών (picking, packaging)
  •  Έλεγχος – διαχείριση του στοκ της αποθήκης, διενέργεια τακτικών – έκτακτων απογραφών
  •  Εκτέλεση λοιπών εργασιών εντός Αποθήκης (φόρτωση-εκφόρτωση, παραλαβή αποθέματος, διαχείριση επιστροφών).
  •  Τακτοποίηση Αποθήκης.
  •  Συμμόρφωση με τις διαδικασίες, που αφορούν την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και την ασφάλεια της πληροφορίας.
  •  Κατάλληλη χρήση του εξοπλισμού και των μέσων, που απαιτούνται για την εκτέλεση της εργασίας του.
  •  Ενημέρωση υπευθύνου σε περίπτωση εντοπισμού προβλήματος/διορθωτικών ενεργειών.
  •  Τήρηση των προτύπων ποιοτικών υπηρεσιών και συμμόρφωση με τις διαδικασίες, τους κανόνες και τους κανονισμούς
Η θέση απαιτεί ικανότητα χειρωνακτικής ανύψωσης ελαφρού φορτίου, δεξιότητες στην οργάνωση, εχεμύθεια και ομαδικότητα.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απόφοιτος ΛΥΚΕΙΟΥ/ΙΕΚ/ΤΕΙ
  •  Προϋπηρεσία σε picking, θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  •  Καλή γνώση Η/Υ
  •  ικανότητα συστηματικής οργάνωσης, προγραμματισμού και συνεργασίας
  •  Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  •  Υπευθυνότητα και αποτελεσματικότητα

Παροχές

  •  Προσφέρεται ανταγωνιστικός μισθός, πλήρη απασχόληση και ασφάλιση
  •  Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης ανάλογα των δυνατοτήτων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.