Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/3/2021

Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών Εξωτερικού

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ανώνυμη εταιρεία με έδρα την Θεσσαλονίκη και με δυναμική παρουσία στον χώρο των εξαγωγών πλεκτών ενδυμάτων αναζητά υποψήφια/ο ως μέλος του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών εξωτερικού για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Φροντίζετε για την άμεση εξυπηρέτηση και τη θετική εμπειρία των πελατών
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς και αξιολόγηση των αναγκών του πελάτη
  • Εκπόνηση παρουσιάσεων (Power Point) και προτάσεων προς τους πελάτες.
  • Οργάνωση προγράμματος δειγματισμών και επισκέψεων πελατών με την κατάλληλη προετοιμασία του χώρου (showroom)
  • Διατήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενθουσιασμός για την μόδα και την ένδυση. Ιδανικά διαθέτετε βασικές γνώσεις στην τεχνολογία ενδύματος
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στον τομέα εξυπηρέτησης πελατών
  • Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ (MS Office, ERP)
  • Άριστες επικοινωνιακές και γραπτές δεξιότητες με προσανατολισμό στον πελάτη
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών. Η γνώση της γερμανικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ικανότητες πώλησης, πρωτοβουλίας και αποτελεσματικότητας
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Οργανωτικές ικανότητες και ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ θα συνεκτιμηθεί στην αξιολόγηση

Παροχές

  • Προσφέρουμε ένα αξιόπιστο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία.
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Οικογενειακό πνεύμα συνεργασίας

Παρακαλούμε αποστείλατε βιογραφικό με μία πρόσφατη φωτογραφία